Selam Arkadaşlar gün ilerledik gittikçe İnternet üzerinden yapılan sohbetlerin günümüzde hızlı bir şekilde arttığı ve insanların bu sayede yepyeni arkadaşlıklar kurduğu biliniyor. Fakat sohbet siteleri her ne kadar güvenli ve güvenilir olsa da bu siteleri kullanan kullanıcıların bazı noktalarda oldukça dikkati davranmaları gerektiğini söylemek mümkündür. İnternet üzerinden sohbet etmek isteyen ve yeni arkadaşlıklara yelken açmak isteyen erkeklerin ve kadınların en çok tercih ettikleri sohbet siteleri arasında; Omegla sohbet ortamı da bulunmaktadır. Sitede kullanıcılar ilgi alanlarını seçerek ilgilendikleri alanlara yönelik olarak ister hem cinsleri isterlerse de karşı cinsleriyle muhabbet edebiliyor. Omegla geveze sohbet ortamı oldukça güvenilir bir site olmasına rağmen bu sitelerde bazı kullanıcıların dikkat etmeleri gereken hususların bulunduğunu söylemek mümkün.

En Çok denk gelen Telefon Numarasının Paylaşılması 

Geveze sohbet ortamında sohbet etmek isteyen bayanların ve erkeklerin yeni tanıştıkları kişilere kesinlikle telefon numaralarını vermeleri istenmiyor. Çünkü sohbetin ilerleyen bölümünde kafa yapısı uyuşmayan kişilerin birbirleriyle konuşmak istememelerini göz önünde bulundurmalılar. Ayrıca bazı kullanıcıların telefon numarası ile arama yapıldığında sosyal medya hesaplarına ulaşılması mümkün olduğu için kullanıcıların dikkatli olmaları gerekmekte. Sosyal medya hesaplarına erişen kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar, yaşadıkları şehir vb. gibi pek çok bilgiyi karşı taraf kısa sürede öğrenebilir. Bu durumun daha da ilerleyerek sorunu derinleşmesini de yol açabilir. Konuşulan kişilerin tanınması ve güvenilmesinin ardından ise telefon numarası verilebilir.

Birde Adres ve Hesap Bilgilerinin Paylaşımı

Sohbet sitelerinde konuşan kişilerin yaptıkları diğer bir hata da karşı tarafın tanımadan yaşadıkları şehrin, oturdukları mahallenin adını vermeleri vb. gibi yer almaktadır. Adres bilgilerinin paylaşılmasıyla karşı tarafın art niyet taşıdığı göz önünde bulundurulursa ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca sohbet ederken para isteyen ya da hesap numaranızı isteyen kişilere dikkat etmeniz öneriliyor. Para isteyen kişilerle ise sohbetin sona erdirilmesi en mantıklı çözüm olduğunu söylemek mümkün.

Görüntülü Sohbette Aceleci Etmeyin 

Sohbet esnasında konuşan kişiler birbirlerini tanımak adına görüntülü olarak sohbet etmek istiyor. Fakat sohbet esnasında karşı taraf ekran görüntüsünü alarak sizin rahatsız olabileceğiniz şekilde fotoğrafları paylaşabileceği bu siteleri kullanan kişilerin dikkat etmeleri öneriliyor.Herkese Hoş Sohbetler Dileriz.Www.geveze.blog Ailesi

722 views Okunma 15 Nis 2019

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

Çorum Sohbet

Çorum Sohbet

23 Nis 2019
Sohbet Chat Odalari

Sohbet Chat Odalari

03 Nis 2019
Mardin Sohbet

Mardin Sohbet

26 Şub 2018
Liseli Sohbet

Liseli Sohbet

18 Şub 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!